تبلیغات
نسیم جنت - غیبت امام عصر (عج)
نسیم جنت
نوشته شده در تاریخ جمعه 24 تیر 1390 توسط خادم المهدی | نظرات ()


زمینه سازی غیبت

یكى از مهم ترین ابعاد فعالیت هاى امام یازدهم (ع) آماده سازى جامعه شیعه براى غیبت آخرین حجت حق، حضرت بقیة الله الاعظم (عج) است.

این جهت، از زمان امام هادى (ع) به طور عملى شروع گردید. زیرا قسمت زیادى از عمر امام هادى وعسكرى (ع) در زندان وتحت مراقبت مى گذشت وارتباط وملاقات مسلمین وشیعیان با آن بزرگواران میسر نبود . واین خود شاید لطفى باطنى از جانب حق بود كه شیعیان ومسلمانان به تدریج با غیبت حجت خدا وندیدن او انس بگیرند ویك باره دراثرغیبت كلى امام وحشت نكنند ودین خود را حفظ نمایند.

علاوه بر این امام عسكرى )ع) تنها به عده اى خاص وقلیل از شیعیان ویا عده اى كم از دیگران به منظور اتمام حجت، فرزند خود امام مهدى (عج) را نشان مى دادند.

قسمت مهمى از این امر را امام (ع) با احادیث و فرمایش ها و نامه هاى خود محقق مى فرمود. ازآن جا كه بیان تفصیلى این مطلب مجال وسیعى مى خواهد در این جا به ذكر یك نامه از حضرت عسكرى (ع) دراین زمینه اكتفا مى كنیم. این نامه را حضرت به ابوالحسن على بن الحسین بن بابویه قمى مرقوم فرمودند:

بر تو باد به صبر وانتظار فرج، چرا كه پیامبر خدا(ص) فرمود: برترین اعمال امت من انتظار فرج است. پیوسته شیعیان ما در غم و اندوه خواهند بود تا فرزندم (مهدى) ظاهر شود. همو كه پیامبر خدا وعده فرموده که زمین را پرازعدل و داد خواهد كرد، همانگونه كه پر از ظلم و جور شده باشد.

اى شیخ بزرگوار من خود صبركن وتمام شیعیان مرا نیز امر به صبر در برابر سختى ها، مبارزات، شهادت ها و سایر مشكلات در راه خدا بنما چرا كه زمین از آن خداست و حكومت آن را به بندگانى كه خود بخواهد، خواهد داد وعاقبت از آن تقوى پیشگان است. سلام بر تو وهمه شیعیان باد... (1)

این پیام امام یازدهم حضرت عسكرى (ع) به همه ماست: صبر وانتظار فرج صبر در مقابل ناملایمات وسختى هاى دوران غیبت و ا نتظار فرج امام عصر (عج) (2)

 

پاورقی:

(1) مناقب ابن شهرآشوب، ج 4، ص 425.

(2) نشریه موعود، شماره20 ص 14.
برچسب ها: مهدویت، غیبت امام عصر، زمینه سازی غیبت، غیبت،
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : 17526 نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

ابزار وبمستر

عکس

دانلود

قالب وبلاگ